2024.04.19

Giuseppe Bergomi búcsúmérkőzése
Rekord a 2-es számú mezben (1999.10.11.)

Két 45 perces mérkőzést játszott az Inter az Olasz válogatottal. Az elsőt 2:1-re megnyerte, a másodikat 4:3-ra elvesztette. Bergomi természetesen mindkétszer a kék-fekete Inter mezben játszott.

INTER:
Zenga*, Bergomi, Ferri, Mandorlini, Verdelli, Fanna, Beccalossi*, Matteoli, Müller, Altobelli, Rumenigge*
*Csere: Abate, Brehme, Klinsmann

Olasz válogatott:
Bordon, Gentile, Collovati, De Napoli, Cabrini, Donadoni, Antognioli, Causio*, Conti*, Graziani, Rossi
*Csere: Selvaggi, Gannini

Ezen az első mérkőzésen inkább az idősebb korosztály játszott. Az első félidőben Rumenigge hatalmas kapufája visszapattant és az egyedül érkező Beccalossi elegánsan ívelte Bordon kapujába a labdát. 1:0 Ezután Paolo Rossi mutatta meg, hogy még ő sem felejtett el focizni. A 16-os vonalon kapta a labdát és egy szép csel után Zenga hálójába lőtte. 1:1 A félidőben mindkét oldalon új játékosok érkeztek. A második félidőben már csak egy gól esett. Müller a hátvédeken emelte át a labdát, amire Klinsmann csapott le. Egyedül Abate-val szemben nem hibázott. Hatalmas gólt lőtt.

A második mérkőzésen már inkább azok játszottak, akik még most is aktív játékosok, bár Gentile és Donodoni egyszerűen nem akarták abbahagyni a játékot, annyira élvezték, hogy újra játszhatnak...

INTER:
Zenga*, Bergomi, Baresi, Colonnese*, Brehme, Cauet*, Bianchi*, Matthaus, Zamorano*, Klinsmann*, Rumenigge*
*Csere: Abate, Mandorlini, Galante, Morello, Marcone, Ronaldo, Bonolis

Peruzzi, Costacurta, Ferrara, Gentile, Collovati*, Gannini, Donadoni, De Napoli*, Orlandini, Ganz, Del Piero*
*Csere: Maldini, Panucci, Inzaghi

Ez a második mérkőzés már sokkal gyorsabb játékot és több gólt is hozott. Az egyedüli dolog ami engem egy picit idegesített, az a nézők illetlensége volt. Ugyanis amikor Ganz és Del Piero (de inkább Ganz-nál) labdához ért, azonnal fütykoncertet rendeztek. Szerintem nem igazán voltak tisztában azzal, hogy ez egy búcsúmeccs és a füttyszó legjobban Bergomi-nak fájhat, hiszen a barátait bántják. Úgy látszik a nézők még most sem bocsájtották meg Ganz vitatott 11-esét a legutóbbi Derby-n. Visszatérve a mérkőzésre, az első gólt Matthaus szerezte. Rumeniggével közösen remek helyzetet dolgoztak ki és a vége az tett, hogy 1:0-ra ismét az Inter vezetett. A második gólt Ganz fejelte a hálóba, válaszul a füttykoncertre. 1:1 A második félidőben az Inter 7 játékost cserélt. Az alkalmi edző az Inter szineiben egyébként nagy örömünkre GIGI SIMONI ! volt. Ronaldo mindjárt a félidő kezdetén bemutatótt tartot szlalomozásból és amikor Peruzzi-t is kikerülte a kapuba gurította a labdát. 2:1 A következő gól, igazi AC. Milan gól volt :o) Maldini a bal oldalról ívelte be a labdát, és Ganz bal lábbal Abate kapujába lőtte a labdát. 2:2 Következtek Inzaghi percei. A fiatal játékos kedvet kaphatott Ronaldo-tól, hiszen ő is megmutatta, hogyan kell végigcselezni egy-két hátvédet. Az eredmény 2:3-ra módosult az Olasz válogatott javára. Mivel a nézők továbbra is fütyültek Ganz labdaérintéseire, az Inter egykori játékosa úgy döntött, hogy még egy góllal jutalmazza a nézők "kedvességét". Donadoni remek beívelését kapásból vágta Abate kapujába. 2:4 Az utolsó gólt Ronaldo lőtte. Matthaus a hátvédek fölött átemelte a labdát, amit Ronaldo Peruzzi kapujába lőtt. Igy alakult ki a végeredmény a 3:4